Kültür&Sanat

Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin programı netleşti

Dersim: Bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin programı netleşti; 28-31 Temmuz tarihleri arasında dört gün boyunca sürecek olan festival “Birliğimiz dirliğimizdir, dirliğimiz barışımızdır, doğama kültürüme ve irademe dokunma!” sloganı ile gerçekleştirilecek.

16. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin netleşen programı, Dersim Belediyesi tarafından kamuoyuna duyuruldu. “Birliğimiz dirliğimizdir, dirliğimiz barışımızdır, doğama kültürüme ve irademe dokunma!” sloganı ile gerçekleştirilecek Munzur Kültür ve Doğa Festivali, geçtiğimiz yıl yaşanan gelişmelerden kaynaklı iptal edilmişti. Ancak bu yıl 16.sı düzenlenecek olan festival, çeşitli kültürel etkinlikler, film-belgesel gösterimleri ve panellerle zenginleştirilerek kutlanacak.

28-29-30-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival kapsamında içerisinden geçtiğimiz siyasal sürece dair birçok konuda panel gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra Dersim merkez ve ilçelerinde çeşitli kültürel etkinlikler sergilenecek, ziyaretlerde bulunulacak.

16. Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında gerçekleştirilecek panellerin bir kısmı şu şekilde:

Gerçekleştirilecek olan 1. Panel festivalin ilk gününde “Savaş ve Kadın” konulu olacak. Bunun yanı sıra “Siyasal Süreç ve Çözüm Önerileri”, “Halkların Yaşamında Dilin Önemi” ve “Dersim’de Ekolojik Tahribat” gibi konularda paneller örgütlenecek.

Ayrıca festival programı kapsamında yapılacak panellerin biri Tahir Elçi anısına olacak. Tahir Elçi anısına “Bölgede Hak ve Hukuk İhlalleri” konulu bir panel gerçekleştirilecek.

16. Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamın “Anadilde Çocuklara Masal Anlatılması” ve “Ana ve Pirlerin katılımıyla çılaların uyandırılması” gibi kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek.

16.’sı düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivalinde bunların yanı sıra belgesel-film gösterimleri, ziyaretler de olacak.  
Ayrıntılı festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu