Emek

NEF direnişi kazanımla sonuçlandı

NEF Çekmeköy şantiyesinde ücretleri gasp edildiği için direnişe geçen İnşaat İşçileri Sendikası üyelerinin direnişi kazanımla sonuçlandı. İnşaat İşçileri Sendikası’nın NEF Çekmeköy şantiyesinde ücretleri gasp edilen işçilerin alacakları için başlattığı eylem, NEF yetkililerinin görüşme talebi üzerine askıya alınmıştı.

NEF Çekmeköy şantiyesinde ücretleri gasp edildiği için direnişe geçen İnşaat İşçileri Sendikası üyelerinin direnişi kazanımla sonuçlandı.

İnşaat İşçileri Sendikası’nın NEF Çekmeköy şantiyesinde ücretleri gasp edilen işçilerin alacakları için başlattığı eylem, NEF yetkililerinin görüşme talebi üzerine askıya alınmıştı.

NEF yetkilileri ve sendika temsilcileri arasında yapılan ilk görüşmenin olumsuz sonuçlanmasının ardından kısa süreli bir direniş gerçekleşmiş, ardından NEF ikinci bir görüşme talebinde bulunmuştu.

İnşaat İşçileri Sendikası, görüşmenin kazanımla sonuçlandığını ve işçilerin tüm alacaklarının karşılıklı yapılan protokolle güvence altına alındığını duyurdu.

 İmzalanan protokol şu şekilde;

Tüm sendika üyelerinin geriye dönük ödenmeyen ne kadar AGİ’leri varsa ödenmesi

Bireysel emeklilik sigortası adı altında kesilen ücretlerin sigorta firmasına yatırılmamasından kaynaklı yapılan tüm kesintilerinden işçilere ödenmesi

Çalıştığı süre boyunca SSK primleri eksik yatırılan üyelerinin primlerinin ödenmesi

Tüm üyelerin ihbar tazminatlarının ödenmesi

İşten çıkarılmasının ardından 15 gündür iş bulamayan üyelerin yevmiyelerinin yatırılması

Tüm alacakların en geç 31 Mayıs akşamına kadar işçilerin hesaplarına yatırılması kararı alındı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu