Emek

Nuriye ve Semih için Cumartesi eylemleri sürüyor

Bursa: Bursa KESK Şubeler Platformu, KHK’lerle işten atılan ve açlık grevine girerek direnişlerini sürdürrken tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için başlattıkları Cumartesi eylemlerine devam ediyor.

10 Haziran günü Fomara Meydanı’nda toplanan emekçiler, “OHAL, KHK ve İhraçlara hayir! İşimizi Geri İstiyoruz!” yazılı  pankart açıp, basın açıklaması gerçekleştirdiler. Burada açıklamayı Eğitim-Sen Şube Başkanı Atakan Erdağı okudu. Erdağı “Üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın Ankara İnsan Hakları anıtı önünde başlattıkları direniş 215, açlık grevleri 95 ve hapishanedeki 19. günündeyiz. Tutuklanma gerekçelerinin hukuki izahat olmayıp açıkça siyasal iktidarın, polis devletinin bir talimatı sonucu olduğunu açıklar niteliktedir. Onlarca kez hukuksuz şekilde yapılan gözaltılarla direnişi kıramayan AKP, bu kez tutuklamayla hukuku ayaklar altına almıştır. Hukuku siyasal amaçlar için bir silah olarak kullanarak OHAL’in arkasına sığınarak, tutuklamalarla, gözaltılarla, heykellerin etrafına bariyerler kurmalarla,  alan yasaklarıyla ne direniş ne de haklı, meşru mücadelemiz engellenemez” dedi.

Kitle “Nuriye Gülmen Semih Özakça yalnız değil”, “Direne, direne kazanacağız”, “ Baskılar bizi yıldıramaz”, “Yaşasın örgütlü mücadelimiz” vb. sloganları eylem boyunca haykırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu