Güncel

“Özgür Gelecek’i okutmak önce okumakla başlamalı”

Sarıgazi Özgür Gelecek okurları olarak 3 Ekim Perşembe günü gazetemizi alarak biraraya geldik ve öncelikle geçen haftaki gazete dağıtımımızı değerlendirerek eksik kaldığımız konuları tartıştık. “Kendimizi daha nasıl aktif faaliyete katılabiliriz?”, “okurlarımızla nasıl sohbet geliştirebiliriz?” sorularını cevaplandırmaya çalıştık. Kitlelerle sohbet edebilmenin en iyi yolunun elimizdeki gazeteye hakim olmamız ve okumamız olduğu üzerine fikirlerimizi söyledik. 4 Ekim Cuma günü esnafa yayınımızı ulaştırırken; 6 Ekim Cumartesi Yenidoğan, Taşdelen, Aydınlar Mahallerinde gazetemizi okurlarımıza ulaştırdık. Aynı zamanda Yenidoğan’da afiş çalışmalarımızı yaptık.

 

“Arayıp duruyordun, onlar sana geldiler”

6 Ekim Pazar günü uzun zamandır faaliyet yürütmediğimiz Samandıra Akpınar Mahallesinde toplu bir şekilde gazete afiş ve sticker çalışmasına çıktık. Akpınar Mahallesi’nin emekçi halkı bizi çok içten ve samimi karşıladı. Faaliyet yürüttüğümüz esnada bir evin penceresinden ses geliyordu. Bir kadın “Ben de istiyorum. Bana da gelin, gazete ve dergilerinizi getirin. Ben de okumak istiyorum” diye bize seslendi. o esnada eşi de evin önünde duruyordu ve kadına “Al bak, arayıp duruyordun! Onlar sana geldiler” dedi ve güldü.

Daha sonra gazetemizi alan eşine seslenen adam “Al bu gazeteyi, oku. Akşam geldiğimde soru soracağım sana, anladın mı okuduğunu” dedi. Bu “inceltilmiş erkek” tavrı karşısında biz de kendisinin de okuması gerektiğini söyledik ama çok da şaşırtıcı olmayan bir cevap aldık: “Ben zaten biliyorum.

Akpınar Mahallesi’nde yaygın bir şekilde gazetemizi dağıttıktan sonra Sarıgazi’ye giderek orada da toplu gazete dağıtımı yaptık.

 

Sarıgazi ÖG okurları

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu