GüncelLGBTİ+

Onur Yürüyüşü, İstanbul Valiliği tarafından yasakladı

Her yıl Haziran ayının son haftası düzenlenen Onur haftası kapsamında gerçekleşen Onur Yürüyüşü bu yıl da İstanbul Valiliği tarafından yasakladı. Onur Haftası Komitesi ise valiliğin yasak kararını tanımadıklarını belirterek, yürüyüşün yapılacağını açıkladı.

H. Merkezi: 26. İstanbul Onur Haftası kapsamında 1 Temmuz’da gerçekleştirileceği açıklanan 16. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü valilik tarafından yasaklandı. İstanbul Valiliği’nin yasak kararında “oluşabilecek muhtemel olumsuzluklar” gerekçe gösterildi.

Onur Haftası Komitesi ise valiliğin yasak kararını duyurduğu açıklamasında, yürüyüşün planlandığı gibi 1 Temmuz’da gerçekleşeceği kaydedildi. Açıklamada, valiliğin son yıllardaki yasakları hatırlatılarak, şöyle denildi: “İstanbul Valiliği son iki yıldır Ramazan’a denk gelmeyen ve bu yıl hiçbir tehdit almamış yürüyüşümüzü yasaklayarak gösterdiği gerekçelerin sadece birer bahane olduğunu ve aslında Valilik kararının bizlere yöneltilen nefretin bir parçası olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu