Güncel

Özdal’ın eşi: Ölümde bile elleri çözülmedi

Hastanede yatağa bağlı bir şekilde yaşamını yitiren hasta tutuklu Özdal’ın eşi Sultan Özdal, “Ölümde bile ellerini çözmediler, onun hasretiyle gitti” dedi.

H. Merkezi: Tedavi gördüğü Ankara Numune Hastanesi’nde, eli ve ayakları kelepçeli şekilde yaşamını yitiren hasta tutuklu Koçer Özdal’ın cenazesi, savcının hastaneye gelmesi ardından Keçiören’de bulunan Adli Tıp Kurumu’na (ATK) kaldırıldı. Özdal’ın eşi Sultan Özdal, savcıya verdiği ifadesinde eşinin elleri kelepçeli şekilde yaşamını yitirmesinden dolayı şikayetçi olduğunu söyledi.

“Dilaltımı bile aradılar”

Hastanede Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan Özdal, şunları söyledi: “Her gün ziyarete gittim. Her gün beni zorla aradılar. Saçımı, çoraplarımı, dilaltıma kadar her yere baktılar. En son 5 dakika Koçer’in yanında oturdum. Koçer, dedim, ses vermedi… Elleri, ayakları bağlıydı. Askere dedim, ‘gelin ellerini, ayaklarını çözün, Koçer’e bir şey oldu.’ Sonra çözdüler. Bir elini kelepçeyle bir eline de iple yatağa bağlamışlardı. Sonra beni çıkardılar.”

Eşinin cenazesinin kelepçeyle yatağa bağlı olduğunu kaydeden Özdal, “Bugün sabah gitti. Yine gördüm. Bugün de elleri kelepçeliydi. Her yeri, yara içindeydi, ağırdı yaraları. Avukat sordu, ‘bu ne hal’ diye. Sonra savcının yanına gittik, elleri çözülsün istedik. İçeri girdim, elimi Koçer’in yüzüne sürdüm, çıktım. Hasretle gitti, evinin, kızının, oğlunun hasretiyle, her şeyin hasretiyle gitti. Ölümde bile ellerini çözmediler, onun hasretiyle gitti” dedi.

Özdal, “Allah onların yanına bırakmasın, onlar nasıl Koçer’in ellerine kelepçe taktıysa Allan onların ellerine kelepçe taksın. Koçer’in hesabını soracağım” diye konuştu.

“Ne yaptılar bilmiyorum ama korkuyordu”

Özdal, eşinin durumu için yetkililerle hep görüşmek istediğini hatırlatarak, “Ben hep sordum, hapishaneye sordum, Koçer’in durumu nasıldır, diye. Görevliler bana nefret ve öfkeyle bakıyordu. Koçer de bir şey diyemiyordu. ‘Nasılsın’ dediğimde hemen etrafa bakıyordu. ‘Neden etrafa bakıyorsun Koçer’ diye sorduğumda bir şey demiyordu. Koçer korkuyordu. Bilmiyorum Koçer’in başına ne getirdiklerini. Ama hastanede çok korkuyordu. Koçer derdini bana hiç söylemedi, benden sakladı” diye belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu