Güncel

Partizan, 1 Mayıs’a hazırlanıyor

İstanbul: Bugün (8 Nisan) sabah saatlerinde bir kahvaltı düzenleyen Partizan okurları, Nisan ayı boyunca gerçekleştirilecek 1 Mayıs hazırlık çalışmaları için toplantı gerçekleştirdiler.

Yapılan toplantıda ilk olarak 22 Nisan Pazar günü Aksaray’da bulunan Su Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Ortadoğu, Direniş ve Devrim” ve “Dünün Referansından Bugünün Aynasına: Türkiye’de Devrim” konulu sempozyum konuşuldu. Sempozyumda netleşen katılımcıların olduğu ve sempozyumun duyurusu için iç mekan afişinden davetiyeye, kataloga çeşitli çalışmaların yapıldığı aktarıldı.

Toplantının ikinci gündemi 1 Mayıs çalışmaları oldu. Bu yıl gerçekleşecek 1 Mayıs’ın devrimciler, demokratlar, yurtseverler ve tüm emekçi halk açısından moral kaynağı teşkil edeceğine vurgu yapıldı ilk olarak.

1 Mayıs çalışmasının nasıl ele alınması gerektiği tartışılan toplantıda ilk olarak, çalışmalardaki politik yönelimin ne olması gerektiği tartışıldı.

Taşeronlaştırma, artan işçi cinayetleri, kadın emeği, sosyal yıkım yasaları, emekçi bölgelere yönelik yıkım saldırıları, çeteleşme ve Kürt ulusal sorunu gibi gündemlerin alana taşınması gerektiği belirtilen toplantıda; her bölgenin semt özgülündeki sorunları ön plana çıkararak 1 Mayıs’a hazırlanması üzerine tartışıldı.

Yine 1 Mayıs ile ilgili afiş, bildiri vs. çalışmalarının olduğunun, internetin bu süreçte yaygın kullanılması gerektiğinin altı çizilirken; yine her bölgenin çalışma alanları özgülünde kitle çalışması için materyaller oluşturabileceğine dikkat çekildi.

1 Mayıs alanına dair de vurguların yapıldığı toplantı, 1 Mayıs hazırlık sürecinde örgütlülüğümüzü güçlendirmenin önemine değinilerek sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu