Manşet

Partizan: Ali’nin Hesabı Sorulacak!

*Ali İsmail Korkmaz, Taksim Gezi Direnişine destek verdiği sırada polisin şiddeti sonucu yaşamını yitirdi. Partizan tarafından yapılan ve elimize e-mail yoluyla ulaşan açıklamayı güncelliğinden dolayı yayımlıyoruz:

Ali’nin Hesabı Sorulacak; Katil devlet Hesap Verecek!

Taksim Gezi Parkı’na yönelik saldırının fitilini ateşlediği direnişe azgınca saldıran polis aramızdan bir canı daha aldı.

2 Haziran günü Eskişehir’de Taksim Gezi direnişini sahiplenmek amacıyla gerçekleştirilen eylemde kitleye vahşi bir şekilde saldıran polis, Ali İsmail Korkmaz’ı(19) hastanelik etti. Demokratik hakkını kullanarak tepkisini gösteren Ali, sivil polislerin azgın saldırısı sonucu komaya girdi. Kaldırıldığı hastanede 20 gün boyunca yaşam mücadelesi veren Ali, dün hayata gözlerini kapadı.

Özgürlük ve demokrasi talebiyle sokağa çıkan yığınlara; gaz bombası, tazyikli su, plastik ve gerçek mermilerle saldıran devlet bir direnişçiyi daha katletti. Ali, TC devletinin toplumun özgürlük talebine yönelik saldırganlığı sırasında katledildi.

Taksim Gezi direnişi başladığı günden bu yana hemen her eyleme saldıran devlet, onbinlerce insanı yaraladı, binlerce insanı gözaltına aldı, devam eden operasyonlarda yüzlerce insanı tutukladı.

Eylemler sırasında İstanbul’da Mehmet Ayvalıtaş, Ankara’da İrfan Tuna yaşamını yitirdi. Antakya’da Abdullah Cömert yakın mesafeden ateşli silahla katledildi. Ankara’da Ethem Sarısülük herkesin gözü önünde polis tarafından açıkça katledildi. Yine İstanbul Avcılar’da polisin attığı yoğun gaz bombası Zeynep Eryaşar’ın yaşamını yitirmesine neden oldu.

Polis terörü son olarak Ali’yi aramızdan kopardı.

Tüm bu yaşananlar TC devletinin çeşitli milliyetlerden emekçi halkımıza yönelik düşmanlığının bir sonucudur. Taksim Gezi direnişiyle sokağa çıkan ve “bu daha başlangıç mücadeleye devam” diyerek TC’ye meydan okuyan yığınlara devletin yanıtı; vahşi bir polis terörü, gözaltı ve tutuklamadır.

Ancak faşist devletin tüm bu saldırganlığına rağmen yığınlar sokakları terk etmemekte ve şehitlerine ve taleplerine sahip çıkarak mücadeleyi büyütmektedir.

Halka kan, gözyaşı, şiddet ve zulümden öte bir şey vermeyen bir iktidar mutlaka yıkılmaya mahkûmdur. Türk devleti Gezi direnişi sırasında katlettiği direnişçilerin hesabını er ya da geç verecektir.

Halkımızın, yığınların belleği yapılanları asla unutmayacaktır! Katiller halka hesap vermekten kurtulamayacak! Antakya halkı, Abdullah Cömert’ten sonra ikinci şehidini bugün son yolculuğuna uğurlayacak.

Ali’yi katledenlere yanıtımızı, Antakya’da onbinler, yüzbinler olarak onu son yolculuğuna uğurlayarak, diğer bölgelerde, illerde, bulunduğumuz her yerde yaşanan devlet terörünü protesto ederek, sokakları zapt ederek vermeliyiz!

Katil Devlet Hesap Verecek

Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam

Kahrolsun Faşizm

PARTİZAN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu