Manşet

Partizan okuru Araç gözaltında!

H. Merkezi: İstanbul Kıraç’ta yaşayan Songül Araç isimli okurumuz, sabah erken saatlerinde evine uzun namlulu silahlarla yapılan baskınla gözaltına alındı.

Okurumuz Araç’ın evini basan polis, okurumuzu 18 Mart’ta gerçekleşen Newroz’a katıldığı ve polis araçlarına zara verdiği gerekçesiyle gözaltına aldığını belirterek, okurumuz Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürmüştür.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün bu sabah itibariyle Newroz’a dönük bir operasyon başlattığı ve operasyon kapsamında okurumuzla birlikte 15 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan diğer 14 kişinin isimleri ise şöyle:

ESP İstanbul İl Yöneticisi Erdal Demirhan, Hasan Tunç, Sosyalist Parti PM üyesi ve İstanbul İl Yöneticisi Yiğit Yirmibeş, Öğrenci Kolektifleri’nden İhsan Oğuz Yüzgeç ve Kadir Ev, Pir Sultan Yeşilkent Cemevi Yöneticisi Sezgin Kartal, İstanbul Üniversitesi öğrencileri Mehmet Akip Bilgin ve Eren Yurt, AKADER Sarıgazi Şube Başkanı Selçuk Kalaycıoğlu, Ekim Gençliği okuru Bekir Sürücü, BDSP çalışanı Deniz Aydın, İstanbul DHF İl Başkanı Kenan Ulaş, Avcılar Demokratik Haklar Derneği üyesi Muharrem Demir ve ETHA muhabiri Çağdaş Küçükbattal

Bu sene 18  Mart’ta  düzenlenmesi planlanan Newroz mitingi bizzat İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı bir yönergeyle yasaklanmış, alana giderek Newroz kutlaması yapmak isteyen kitleye polis azgınca saldırmış ve bu saldırıda yüzlerce kişi gözaltına alınmış, yaralanmış, Hacı Zengin isimli BDP yöneticisi katledilmişti.

Devlet, bu sabah İstanbul’da başlattığı bu operasyonla adeta intikam hisleri ile hareket etmekte olduğunu göstermiştir.

Bizler de okurumuz Songül Araç ve tüm gözaltına alınanların bir an önce serbest bırakılmasını istiyor ve bu operasyonu kınıyoruz.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu