Kadın

Pembe Hayat aktivistleri 1 gün içinde 2 kez saldırıya uğradı!

H. Merkezi: Ankara’da belgesel çekimi yapan Pembe Hayat aktivistleri muştalı saldırıya uğradı. Aktivistler saldırganı yakalamak için peşine düştüğünde ise bu kez de saldırganın arkadaşları tarafından saldırıya uğradı.

Pembe Hayat aktivistleri stratejik davalamalar ile ilgili belgesel çekimi için gittikleri Selanik Sokak’ta muştalı saldırıya uğradı.  Aktivistlere küfretmeye başlayan saldırgan, aktivistlerin tepkisi üzerine cebinden çıkardığı muşta ile saldırdı. Saldırgan aktivistlere “Sizi öldürmek, sizi yakmak lazım!” diye bağırırken homofobik söylemlerini de sürdürdü.

 Dün akşamüstü gerçekleşen olayda Pembe Hayat’tan Buse Kılıçkaya, Hande İmbat, Demhat Aksoy, Eva ve Barış, Selanik Sokak’ta saldırıya uğrarken çevrede bulunanlar olaya tepkisiz kaldı. Daha sonra saldırgan olay yerinden uzaklaşmaya başladı. Aktivistler, saldırganın peşinden giderek çevredekilerden saldırganın yakalanması için yardım istedi. Ancak Kızılırmak Caddesi’ne kadar saldırganın peşinden giden aktivistlere kimse yardım etmedi.

Aynı gün içinde 2. saldırı!

Kızılırmak Caddesi üzerinde bulunan Jolly Joker önünde 2 arkadaşı ile buluşan saldırgan bu defa da arkadaşları ile aktivistlere saldırdı. Saldırgan ve saldırganın arkadaşları önce küfür edip ardından saldırdılar. Daha sonra ise olay yerinden kaçarak uzaklaştılar.

Esat Karakolu’na giden avukat ve aktivistler hastaneden darp raporu alarak bugün savcılığa suç duyurusunda bulunacaklar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu