GüncelManşet

Pir Sultan Abdal Festivali 3. günün’de sürüyor

İstanbul: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Kartal Şubesi ve Cemevi tarafından düzenlenen Pir Sultan Abdal’ı Anma ve Kültür Festivali devam ediyor.

Gelenekselleşen Pir Sultan Abdal Anma Etkinlikleri 4. yılında Kartal’da yapılıyor.

2 Eylül Cuma günü başlayan festival, dün(cumartesi) “Pir Sultan Dernekleri Örgütlülüğü” konulu panel ile devam etti.

Cumartesi gün boyunca birçok etkinliğin yapıldığı festival akşam konserlerle devam etti.

Devrim şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından programa geçildi. İlk olarak Kartal PSAKD’nin yaz okulu öğrencileri, penguen dansıyla sahneye çıktı. Yoğun alkış ve ilgi gören çocuklardan sonra etkinlik, şiir ve konuşmalarla devam etti.

“Alevilerin tek talebi huzur ve barış”

Konuşmacılardan PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan “Alevilerin artık tek talebinin huzur ve barış olduğunu” dile getirdi. Alanda dayanışma standı açan Tedi işçileri de sloganlarla sahneye çıkıp direnişlerini anlattı ve direnişi sahiplenme çağrısında bulundu.

karta2Partizan, ESP, Töp-G, BDSP, Halk Cephesi, Alınteri, Tedi işçilerinin stand açtığı etkinlik, çeşitli sanatçıların katılımıyla devam etti. Festival’de bugün program şöyle;

16.00 Çocuklar için yüz boyama, balon, palyaço

Şair ve yazılar:

Ali Ekber Ateş, Ali Rıza Gelirli, Dilruba Nuray Erenler, Engin Hamamcı, Gülser Han, Hasan Aydın, Hasan Seçkin, Hasan Taşçı, Hüseyin Aslan, İsmail Çankaya, İsmail Taşçı, Niyazi Yaşar

20.00 Konser

Grup Yorum, Onur Öztürk, Xezal-Delal, Grup Enstantane, Aydın Ağa, Cemile Yılmaz, PSAKD Kartal Şube Müzik Grubu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu