Güncel

Polis şiddeti bir çocuğu hastanelik etti!

Mersin: Mersin’in Yenipazar Mahallesinde çevik kuvvet polisi bir çocuğu dövdü.

11 Eylül günü “kendisine küfrettiği bahanesiyle” D.Ö. isimli bir çocuğun polis tarafından hastanelik edilmesinin basına yansıması ve oluşan kamuoyu ardından açığa alınan polis kendini savundu. Polisin verdiği ifadeye göre; çocukların oyun oynarken kendi aralarında çıkan kavgayı ayıran polise D. Ö.’nün küfretmesi üzerine “sinirlerine hâkim olamamış”.

Memleketten polis manzaraları!

Şu an Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde tedavi altına alınan çocuğun ailesi polis hakkında şikâyetçi oldu. Çocuğun verdiği ifade ise zaten yıllardır bildiğimiz polis şiddetini tekrar gözler önüne seriyor. İfadede “Arkadaşımla kavga ediyorduk. Sonra polis geldi beni dövdü, onu dövmedi. Sonra ben ona küfrettim, o da bana vurdu. Sonra götürdü demirlere vurdu. Ardından da karakola götürdüler. Sonra ailem gelip aldı” diyen çocuğun ailesi de “Siteler Polis Merkezi’nin karşısında oturuyorum. Çocuğum karakolun bahçesinde oynarken, çevik kuvvet polisleri tarafından hastanelik edilmiş. Kafasını arabaya vurmuşlar, her yerini darp etmişler. Sonra soğuk suyun altına tutmuşlar. Eşim gitmiş önce vermemişler, 2 saat sonra eve göndermişler. Eve geldiğinde çocuk darp içindeydi. Hastaneye getirdim kusuyordu, ateşi vardı. Bir haftadır hastanede yatıyor. Çevik polisi bu yetkiyi nereden almış, kimler vermiş?” şeklinde konuştu.

Siteler işkencehanesi, meğer eğitim merkeziymiş!

Konu üzerine Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz’ün, çocuğu döven polisin açığa alındığını, polis hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi. Arif Öksüz, her yıl onlarca insanı ve çocuğu gaza boğan karakolun, özellikle çocuklar için bir eğitim ve eğlence merkezi gibi hizmet verdiğini, her gün çocuklarla dolup-taştığını ve bu imajın zedelenmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu