Emek

Polis Meydan AVM’de eylem yapmak isteyen işçilere saldırdı

İstanbul Media Markt ve Uyum mağazası önlerinde aylardır direnişlerini sürdüren, işçilere polis saldırdı. İşçilerin Meydan AVM’deki eylemine saldıran polis 3 kişiyi gözaltına aldı.

H. Merkezi: Real ve Makro/Uyum işçileri aylardır İstanbul’un Media Markt ve Migros mağazaları önünde direnişini sürdürüyor.

Ümraniye’de bulunan Meydan AVM içerisinde Media Markt ve Uyum mağazaları önünde eylem yapmak isteyen işçilere polis saldırdı. Yoğun polis ablukası olan eylemde, Meydan AVM içerisinde toplanan işçiler polis tarafından durdurulmak istendi. Yürümeye devam eden işçiler durdurularak, polis tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden eylemin yapılamayacağı ve saldırılacağı söylendi.

Nakliyat İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu tarafından karara tepki gösterilerek, hemen her gün bir AVM’de eylem yaptıklarını ve böyle bir engellemeyle karşılaşmadıklarını ifade etti. Polisin ise AVM’nin özel mülk olduğunu ve AVM yönetimi tarafından eylemin kabul edilmediğinin öne sürülmesinin ardından, işçiler eylemi yapacaklarını belirtti.

Yapılan eyleme polisin yanı sıra özel güvenlik çalışanları da biber gazı ve jopla saldırdı. 3 işçinin gözaltına alındığı eylemde, sendika yöneticileri ve işçiler AVM önünden ayrılmayarak, gözaltına alınan işçiler serbest bırakılana kadar bekleyişini sürdürdü.

Gözaltına alınan 3 işçinin hakkında, “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu”ndan işlem yapılırken, işçiler ifadelerinin ardından sonra serbest bırakıldı.

AVM önündeki bekleyiş, polisin kanunsuz, hukuksuz müdahalesi protesto edilerek eylem son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu