Emek

(Foto galeri)Punto Deri direnişçilerine bayram ziyareti

Punto Deri direnişin 60. gününde Kurban Bayramı’nın da yaklaşmasından ötürü çeşitli sendika ve demokratik kitle örgütleri tarafından Punto Deri fabrikası önünde direnen deri işçilerine bayram ziyaretinde bulunuldu.

Direnişin 60. gününde Punto Deri işçilerini Türk -İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak ve Tuzla Deri-İş Şube Sekreteri Haydar Canpolat, Tuzla Deri İş Şube Başkanı Binali Tay, DDSB ve TEKSİF sendikası avukatı Selçuk İkizoğlu‘nunda bulunduğu bayram ziyaretinde konuşma yapan Deri İş Genel Sekreteri Musa Servi işten atılan işçilerin tek suçunun anayasal haklarını kullanmak olduğunu söyledi.

Servi, “İşçilerin talepleri işvereni zor duruma sokacak maddi talepler değildir, bizler işyerlerinin kapanmasını değil işçilerin insanca çalışabilecekleri ortamlarda ve anayasal haklarından mahrum kalmadan çalışmalarını istiyoruz. 60 günde direnişi bitireceklerini düşünenler Deri –İş’in direniş tarihini bilmeyenlerdir yıllarda sürse biz buradan zaferle çıkarız” dedi.

Türk- İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkoca, Punto Deri patronlarına seslenerek “Nereye kadar kaçacaksınız, bu direniş emek dostlarının da katılımıyla bayramdan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

Bayram ziyareti, dağıtılan çikolataların yenmesi, halayların çekilmesi ve direnişteki işçilere sendikanın verdiği bayram hediyeleri ile sona erdi.

 

 

[widgetkit id=348]

 

 

 

 

  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu