Güncel

“Elif Kaya değil işkenceciler yargılansın”

Amed: Amed Kadın Dayanışması bugün AZC Plaza’nın önünde Elif Kaya şahsında tüm gezi tutsağı kadınlar için ve Gülsuyu’nda gözaltılara yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasında:’’20 Haziranda Gündoğdu Meydanı’nda yaka-paça gözaltına alınan ve Şakran Hapishanesi’ne girişi sırasında gardiyanların çıplak arama işkencesine maruz bırakılan Elif ardı ardına aldığı görüş cezalarına rağmen tacize sessiz kalmamıştır. Elif’in çıplak aramayı yapanların yargılanması için açtığı dava örtbas edilerek son bulurken; 9 Ekim de görülecek olan disiplin cezasına ilişkin dava hala devam etmektedir. Kadın bedenine yönelen bu işkence, devletin tarihinde bir ilk değildir. Gözaltı ve tutuklamalarda taciz ve tecavüzler bizi yıldıramaz!’’dendi.

Basın açıklamasının ardından Özgür Gelecek Gazetesi okurları ve ESP, Gülsuyu Mahallesi’nde olan operasyonlara karşı bir açıklama yaptı.Özgür Gelecek okurunun yaptığı açıklamada; Devletin çeteler eliyle Gülsuyu halkını sindirmek isteyip yeterli olamadığı noktada doğrudan halka, devrimcilere saldırdığı,Gülsuyu halkının geçmişte de bu saldırılara onlarca kez tanık olduğu ve devrimcilerle omuz omuza mücadele verdiği; kimliğine, kültürüne, mahallesine sahip çıktığı; baskıların halkı ve devrimcileri yıldırmayacağı vurgusunda bulunuldu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu