Gençlik

“Kararımız kesindir, okulumuz bizimdir”,

H.Merkezi: Acıbadem ve Yeldeğirmeni Dayanışmaları, 4+4+4 kapsamında imam hatibe dönüştürülen Özdemiroğlu Ortaokulu ile ilgili topladıkları imzaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti.

Gezi ayaklanmasının ardından isyan forumlara evrilirken, forumlar bölgelerinde yaşanan sorunlara dikkat çekerek eylem yapmaya devam ediyor. Acıbadem ve Yeldeğirmeni Dayanışma Forumları, gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile 4+4+4 kapsamında İmam Hatibe dönüştürülen okullardan biri olan Özdemiroğlu Ortaokulu için imza topladı.

Dayanışma, gerçekleştirdiği kampanya ile 10 binin üzerinde imza topladı. İmzaları Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlığa ileterek, imzaları elden vermek ve tepkilerini dile getirmek için Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü ile görüştü. Dayanışma üyeleri, görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Nursel Özyiğit, okullarının yıllardır Acıbadem ve Yeldeğirmeni mahallelerine hizmet verdiğini belirtti ve ardından şunları ekledi; “4+4+4 kapsamında okullarının 2013 Mayıs ayında İmam Hatibe çevrilmesinin ardından öğrencilerin veliler şu anda mağdur durumdalar. Bu okul yıllardır bu mahallenin kuşaklarını okutuyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ilettikleri imzaların bir an önce dikkate alınması gerektiğine dikkat çekti. Eylem sırasında sık sık “Kararımız kesindir, okulumuz bizimdir”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atıldı.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu