Emek

Real market direnişçileri mücadelesine devam ediyor

Real Market direnişçileri, geçen yıl Ağustos ayında başlayan ve aylardır hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine karşı mücadelelerine Metro-Media Markt Mağazaları önlerinde Nakliyat İş Sendikası ile birlikte devam ediyor.

H.Merkezi: Real Market direnişçileri, geçen yıl Ağustos ayında başlayan ve aylardır hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine karşı mücadelelerine Metro-Media Markt Mağazaları önlerinde Nakliyat İş Sendikası ile birlikte devam ediyor.

Bu günde Brandium AVM’de 68.’si açılan Media Markt mağazasının önünde açılışı protesto ederek eylem gerçekleştirdi.

Pankartları, dövizleri ile AVM içerisinde slogan atarak Media Markt Mağazasının önüne gelen Real direnişçileri bir kez daha kitleden “Media Markt’dan Alış Veriş Yapma Zulme Ortak Olma” diyerek vermiş oldukları mücadeleye destek olmalarını istediler. Eylem boyunca hem Media Markt’ın bulunduğu katta hem de diğer katlarda bulunan vatandaşlar eyleme yoğun ilgi gösterdiler. Alkışlarla direnişçilere destek oldular.

İşçilerin aileleri ile birlikte geldiği eyleme Sendika Genel Başkanı ve yöneticileri de katıldı.

Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir konuşma yaptı. Küçükosmanoğlu, Media Markt’ın METRO Grubun bir işletmesi olduğunu ve bu nedenle Media Markt mağazalarının önünde eylemler yaptıklarını belirterek, Real Direnişçilerinin gasp edilen hakları verilinceye kadar da bu eylemlere devam edeceklerini belirtti.

Real Direnişçileri de tek tek söz alarak Real Mağazalarında hangi koşullarda çalıştıklarını, bir Alman Firması olan Metro’nun Almanya’da kendi işçisine yapamayacağı zulmü sömürüyü, Türkiye’de işçileri rahatlıkla yaptığını ve yasalarında Türkiye’de işçileri koruyamadığını belirtiler. Ayrıca AVM’ye gelen vatandaşlardan, cuma günü karne alan çocuklarına ve Babalar Günü dolayısı ile babalara alınacak hediyelerin Metro ve Media Markt’tan almayarak bu mücadeleye destek olmalarını ve zulme ortak olmamalarını istediler.

Konuşmaların andından Media Markt mağazasının önünde sloganlarla oturma eylemi yapıldı, Bir süre oturma eylemine devam eden Real Direnişçileri daha sonra eylemlerini bitirerek yine sloganlarla AVM içerisinden yürüyüş yaparak dışarı çıktılar. AVM’nin önünde de bir süre slogan atan direnişçiler buradan Kozyatağı Metro Mağazasının önüne giderek burada eylemlerine, direnişlerine devam ettiler.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu