GüncelManşet

Rojava için dayanışmayı ve mücadeleyi yükseltelim!

İmha, inkâr ve katliam perdesini tarihi boyunca hiç kapatmayan Türk hâkim sınıfları Suriye Kürtlerine yönelik katliamların altına imza atmaya devam ediyor. Bir yandan ülke içindeki Kürtlerle “barıştığını” yüksek perdeden seslendiren Türk hâkim sınıfları Barzani’yi yedeğine alarak başından itibaren Kürt Ulusunun demokratik taleplerine saldırgan bir tutum geliştirmiş, Kürt ulusunun Rojava’da ki direnişini boğmaya, yalnızlaştırmaya çalışmıştır. PYD şahsında Kürt ulusunun mücadelesini itibarsızlaştırmaya, tecrit etmeye çalışarak Rojava’ya yönelik geliştirdiği saldırgan politikayla Kürt Ulusal Sorununa bakışını ve yaklaşımını bir kez daha ele vermiştir.

Emperyalistler tarafından milyonlarca doların akıtıldığı, silah, askeri eğitim, lojistik vb. yardımların yapıldığı çeteler bugün bölgesel ekonomi politikalarının silahlı ayağını oluşturuluyor. El Kaide’ye bağlı Çeteler eliyle dağıtılmak istenen demokratik dinamikleri oluşturan halkın örgütlü gücü, katliam ve saldırılara karşı amansız bir mücadele ve direniş sürdürüyor.  Rojava’da Kürt Ulusal Hareketi’nin verdiği mücadele ödenen bedellerin yarattığı güç ile bugünlere taşınıyor.

Katliamlarla, ambargo ve kuşatmalarla direnişi yenilgiye uğratılmak istenen Rojava halkının yanında yer alarak emperyalistlerin ve uşaklıkta sınır tanımayan bölge devletlerinin saldırgan politikalarına karşı mücadeleyi yükseltmek ve dayanışmayı büyütmek için bir kez daha alanlara çıkıyoruz.

24 Kasım 2013 Pazar günü Kadıköy İskele Meydanında yapılacak mitinge katılarak egemenlerin direnişi boğmak için ördükleri duvarlara karşı Rojava halkıyla köprü kurarak ulusal demokratik taleplerini desteklemeye, direnişinin yanında saf tutmaya çağırıyoruz.

       

Tarih: 24 Kasım 2013 PAZAR Saat: 11: 00

Toplanma yeri: Haydarpaşa Numune Hastanesi Önü

 

PARTİZAN

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu