Güncel

Rozerin’in cenazesi teşhis edildi

H. Merkezi: TC devletinin 103 gün süren Sur ablukası esnasında 8 Ocak günü başından vurularak katledilen ve cenazesi ailesin teslim edilmeyen 17 yaşındaki Rozerin Çukur’un cenazesi teşhis edildi. DNA eşleşme sonuçları tamamlandı, Rozerin’in cenazesi, Dicle ilçesi bağlı Kırkpınar köyünde son yolculuğuna uğurlanacak.

Aylarca devlet güçlerinin katliam gerçekleştirdiği ilçeye giremeyen aile, cenazenin teslim edilmesi için mücadele etmişti. Ailenin Nisan ayında kan örneği vermesinin ardından, Rozerin’in cenazesi 151 gün sonra teşhis edilebildi. Aile, bugün savcılık tarafından çağrıldı. Aileye, Rozerin’in cenazesinin Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tutulduğu bildirildi. Gerekli işlemleri başlatan aile cenazeyi almak için hastaneye gitti.

Ailesi, ölüm haberini aldıktan 20 gün sonra Dicle ilçesi bağlı Kırkpınar (Herîdan) köyünde bir mezar kazmış, mezar 4 ayı aşkın süredir cenazenin teslim edilmesini bekliyordu. Rozerin Çukur’un cenazesi yarın saat 09.00’da köyünde sonsuzluğa uğurlanacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu