GüncelManşet

(Yenilendi) Sarıgazi, “Ahmet Atakan ölümsüzdür” dedi

Sarıgazi: Dün gece Hatay’da devlet tarafından katledilen Ahmet Kanar için Sarıgazi halkı olarak “Ahmet Atakan ölümsüzdür, Katil devlet hesap verecek” Sarıgazi Halkı imzalı pankartla vatandan toplanan kitle sık sık “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Katil devlet hesap verecek” sloganları attı.

Devletin Eylül sendromunun başladığı ve katliamcı bir geleneğe sahip olduğu için halka faşist bir baskı kurmaya devam ediyor ama halkın akan selini durduramayacaktır. Gezi direnişi sürecinde 5 gencimizi katleden devletin dün gece Hatay’da bir gencimizi daha katletmiştir. Sarıgazi halkı, “Ahmet Atakan ölümsüzdür” demek, devletin katliamcı yüzünü teşhir etmek, devletin Alevisi olmadığımızı haykırmak için emperyalist savaşta olmadığımızı ve Diren ODTÜ, Diren Ankara, Diren Hatay demek için yürüdüğümüzü dile getiren yürüyüş gerçekleştirdik.

Kitle demokrasi Caddesi’nden oto yola çıkarak oturma eylemi yaptı.Oturma esnasında kolluk güçlerinin arkada kalan kitleye saldırdığının duyumunu alan halk, “Neden oturuyoruz bizde onlara karşılık verelim” diyerek kitle Sancaktepe Kaymakamlığının olduğu Demokrasi Caddesine doğru “Sarıgazi faşizme mezar olacak” sloganlarını atarak ilerlemeye başladı. Havai fişeklerle ve sapanlarla kaymakamlık kullanılamaz hale getirildi. Çevik Kuvvet gaz bombası attı. Kitle ara sokaklara dağılırken barikatlar kuruldu ve uzun süre polisle çatışıldı.

Çıkan çatışmada çok sayıda yaralı var. Yaralıların içinde iki Partizan okuru bulunuyor. Başına isabet eden gaz kapsülü nedeni ile ameliyata alınan İnan Coşar yaralananlardan biri ve durumu iyiye gidiyor. Gözünden vurulan diğer Partizan okuruna üç dikiş atıldığı ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

Sarıgazi halkının yoğun bir şekilde katıldığı çatışmada sık sık “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Hasta tutsaklar serbest bırakılsın”, “Katil polis Sarıgazi’den defol” sloganları atıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu