Güncel

Savaş ve savaş zamları protesto edildi

Bursa’da HDK bileşenleri, KESK, DİSK, TMMOB, Halkevleri, TÜMTİS sendikasından oluşan “Bursa Savaş Platformu” başta Ortadoğu’da ve Suriye’de ki savaşa ve savaş zamlarına dur demek için 2 Aralık’ta bir miting gerçekleştirdi.

Saat 13.00’te stadyum önünde toplanan kitle buradan Kent Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.  Miting alanında platform adına TMMOB, KESK, , Halkevleri, HDK temsilcileri Ortadoğu’da, Suriye’de ve içerde de 30 yılı geçkin süren savaşa ve egemenlerin temsilcisi AKP hükümetinin savaş politikalarına ve bu politikanın sonucu son dönemde yaşanan zam furyasına değindi.  Kitlenin sık sık “ABD Ortadoğu’dan defol!” , “Katil İsrail Filistin’den Defol!” , “İçeride dışarıda hücreleri parçala!” , “Gün gelecek Devran dönecek”, “AKP Halka hesap verecek!” ,  “AKP Zammını al başına çal!”  , “Savaşa değil eğitime bütçe!” sloganlarını ahykırdığı mitinge ikibini aşkın insan katıldı.  Eylem Grup Efkârın söylediği müzik dinletisi ve kitlenin çektiği halaylarla eylem bitirildi.

Egemenlerin temsilcisi AKP Hükümeti politikalarına karşı katılımın düşük olması gözlendi. Miting de Partizanın Suriye gündemli bildirileri dağıtıldı.  Eyleme işçi sendikalarından BATİŞ Ve TÜMTİS görselliği ve katılımı iyiydi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu