Gençlik

Seçim öncesi operasyonları sürüyor, Ankara ve İzmir ev baskınları

AKP HDP’nin seçim vesilesiyle açığa çıkardığı enerjiden rahatsız olmuş olsa gerek her gün başka bir şehirde seçim çalışması yürüten HDP’lilere dönük gözaltı operasyonları devam ediyor.

H.Merkezi: AKP HDP’nin seçim vesilesiyle açığa çıkardığı enerjiden rahatsız olmuş olsa gerek her gün başka bir şehirde seçim çalışması yürüten HDP’lilere dönük gözaltı operasyonları devam ediyor.  Ankara ve İzmir’de yapılan ev baskınlarında HDP ve Devrimci Parti üye ve yöneticileri gözaltına alındı.  Ankara’da Seçim çalışması yürüten HDP PM üyesi Şehriban Zuğurli’nin de aralarında bulunduğu 3 HDP’li gözaltına alındı.

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyelerine yönelik başlatılan siyasi soykırım operasyonları sürüyor. Ankara’da bu sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenilirken, gözaltı gerekçesi ise öğrenilemedi.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle; HDP PM Üyesi Şehriban Zuğurli, HDP stant sorumlusu Şahin Bardakçı ve soyadı öğrenilemeyen Şilan isimli kadın.

İzmir’de de sabah saatlerinde ev baskınları düzenlendi. Baskınlarda Devrimci Parti İl Başkanı Sinan Deniz gözaltına alındı. Deniz’in sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenilirken, başka gözaltıların da olduğu belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu