Güncel

Sincan’da TKP/ML tutsaklarından açlık grevine destek!

İstanbul:12 Eylül’de Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek ve tutsaklara dönük hak gasplarını protesto etmek amacıyla PKK ve PAJK tutsaklarının başlattıkları süresiz dönüşümsüz açlık grevi yayılarak büyüyor.

Her gün pek çok hapishanenin katıldığı açlık grevi yayılarak sürüyor.

5 Ekim günü Sincan Kapalı Kadın Hapishanesi de greve katıldı. Gazetemize mektup gönderen TKP/ML dava tutsakları da 5 günlük süreyle greve destek verdiğini belirtti.

Sincan’da bulunan 9 PAJK ve KCK tutsağının süresiz dönüşümsüz açlık grevine katılırken diğer tüm PAJK tutsakları da kapalı ve açık görüş protestosu ile greve destek verdi.

TKP/ML dava tutsakları kendilerinin de 5 gün süreyle kapalı ve açık görüş protestosuyla açlık grevine destek olduklarını söyledi.

Tutsaklar gönderdikleri mektupta, diğer tüm hapishanelerde olduğu gibi Sincan’da hak gasplarının hız kazandığını, Ceza İnfaz Kanunuyla hapishane idaresinin sınırsız yetkilere dayanarak saldırılarını hızlandırdığını vurguladı.

Kaldığımız hücrelerdeki panolara astığımız önderlerimize ve şehit yoldaşlarımıza ait fotoğrafları kaldırdığımız istendi. Bunu kabul etmemiz üzerine başlarında bulunan müdürler gözetimde, çok sayıda gardiyan panolara müdahale etti” diyen TKP/ML dava tutsakları bunu engellemeye istediklerinde kendilerine saldırıldığını ifade etti.

Tutsaklar, buna karşın hapishanedeki tüm tutsaklar olarak “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” şeklinde sloganlar haykırdıklarını dile getirdi. Tutsaklar haklarında  soruşma açıldığını ayrıca 3 Yürüyüş dergisi okuruna da 11 ve 15 günlük hücre “cezası” verildiği söyledi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu