Güncel

Şok Marketler, patates ve soğanın kilosunu 2 liradan satacak  

Şok Marketler, fiyatı artan patates soğanı uygun fiyatlı satacağını duyurdu. Ancak, market 2 kilodan fazla soğan, 4 kilodan fazla patates satmayacağını belirtti.

H. Merkezi: Patates ve soğanın 6 liraya satıldığı bir dönemde Şok Marketler, 14 Temmuz itibariyle kuru soğan ve patatesin 1,99 liraya satmaya başlayacağını duyurdu.

Müşterisine “uygun fiyatı” sunmayı amaçlayan Şok Marketler, 14 Temmuz’dan itibaren yeni mahsul Afyon patatesi ve Amasya kuru soğanın kilosunu 1,99 TL’den müşterilerine sunmaya başladı. Ancak Şok Marketler’in, uygun fiyatlı patates ve soğan satışlarına kilo sınırı getirmesi dikkat çekti.

Ağustos 2011 tarihinde Ülker’in de sahibi olan Yıldız Holding bünyesindeki Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alınan, gıda perakende zinciri Şok Marketler Tic. A.Ş. son aylarda yükselen patates ve kuru soğan fiyatlarına karşı bir kampanya başlattı.

Ayrıca dikkat çeken bir durum ise patates ve soğan fiyatlarının 6 TL’yi geçtiği bu günlerde bunu nasıl gerçekleştirdiği! 6 TL’nin 3/1 değerine inen bu fiyatın nedeni Suriye’den gelen patatesler mi yoksa iklim dolaplarında bekletilen ve spekülatörlerin piyasaya sürmek zorunda kaldığı mahsul mü?

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu