GüncelManşet

(yenilendi) Sınırda asker Etmenak Köyü’ne saldırdı!

Riha/Pirsûs: Kobanê direnişine destek vermek için sınırda çadır kuran halka yönelik asker saldırısı devam ediyor. Muhabirlerimizden aldığımız bilgiye göre, sabah saatlerinde başlayan asker saldırısı sürerken, asker az önce Etmenak Köyü’ne girerek burada bekleyen halka da saldırdı.

Kitlenin bulunduğu bölgede sabahki saldırının ardından kitlenin bir kısmı Etmanik Köyü’ne doğru çekilirken, polis ve asker güçleri de zırhlı akrep araçları ve TOMA’larla köye girdi. Köyde bekleyen halka gaz bombaları ile saldıran askerlerin gerçek mermi kullandıkları da bölge halkından gelen bilgiler arasında.

Ek olarak sınıra yakın yerde bekleyen kitleye de saldıran asker, burada da sürekli olarak ve yoğun şekilde gaz fişekleri kullanıyor.

Kitlenin beklediği bir diğer yer olan Etmanik Köyü’ne giren karayolunda da saldırıda bulunan askere karşı buradaki halk ise taşlarla karşılık veriyor. Kitlenin çatışarak direndiği bölgede gaz fişekleri ile saldıran askere kitle aynı zamanda havai fişeklerle de cevap veriyor.

Asker ayrıca, bölgeye gelişlerde Suruç girişini kapatmaya çalışıyor. 

Ek olarak bölgede halka ait bir aracın askerlerce yakıldığı ve yine iki kişinin ağır yaralandığı da muhabirlerimizden edindiğimiz bilgiler arasında.

***

15.40: Muhabirlerimizden aldığımız bilgiye göre, çok sert bir saldırı ile asker jandarma ve akreplerle kitleyi alandan dışarıya-geniş araziye- sürdü.

Sürekli gaz kullanan asker, aynı zamanda gözaltılar yapıyor. 

son saldırıda 2 kişinin gözaltına alındığı ve yaralıların olduğu gelen bilgiler arasında. Muhabirlerimiz, gözaltı sayısının daha yüksek olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Ek olarak asker, Akrep araçlarını da kitlenin üzerine sürüyor ve gerçek mermi kullanıyor. Gözaltıların darp edildiği de gelen bilgiler arasında.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu