Dünya

Stuttgart’ta tutsaklarla dayanışma dinletisi gerçekleştirildi

Stuttgart: Stuttgart Tohum Kültür Derneği dün (31 Ekim Pazartesi) tutsaklarla dayanışmayı büyütme şiarı ile bir dinleti gerçekleştirdi.

Saat 19’da dinleti Dernek Yönetim Kurulu adına yapılan konuşma ile başlanan etkinlikte devrimci tutsaklardan Müslüm Elma’nın “Bu dava mahkeme salonlarında değil, sokaklarda kazanılacak” sözü vurgulanırken devrimci mücadelenin meşruiyetinin yargılanılamayacağına değinildi.

 

“Politik tutsaklara destek büyümeli”

Ardından mikrofonu alanlara türküleri ile coşku katan Onur Olgun alırken yaptığı konuşmasında mahkemelerde devrimcilerin yargılanan değil yargılayan pozisyonda olduklarını aktardı, mahkemelere katılım çağrısı yaptı. Seslendirdiği ezgilerden sonra mikrofonu seslendirdiği devrimci marşlar ve türküler ile tanınan Şenol Akdağ’a bıraktı.

Devrimci tutsaklarla dayanışmanın bilinci ile dinletiye ses katan Akdağ söylediği ezgilerle beğeni topladı. Dinleti “ATİK’li tutsaklar şahsında tüm politik tutsaklara özgürlük isteğimiz ve desteğimiz büyümeli. Bu dava tüm ezilenlerin davasıdır. Yoldaşlarımızın mücadelelerini alanlarda yaşatıp zaferle taçlandıralım” sözleri ile sonlandırıldı.

 

{gallery}stuttgartta dayanisma etkinligi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu