Güncel

“Suruç için adalet, herkes için adalet”

İzmir: SGDF “Suruç için adalet, herkes için adalet” sloganıyla iki ay boyunca yürüteceği kampanyanın startını, katliamın 10. ayında yapılan eylemlerle verdi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), İzmir’de Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde Suruç Katliamı’nın 10. Ayında basın açıklaması yaptı.

“Suruç için adalet, herkes için adalet. Unutmuyoruz, affetmiyoruz” yazılı pankart açılırken bu ay ki anma Çerkes soykırımının yıl dönümü nedeniyle Suruç’ta katledilen Çerkes Ferdane ve oğlu Nartan Kılıç‘a atfedildi.

Eylemde sık sık “Suruç’u unutma unutturma”, “Suruç’un hesabı sorulacak”, “Arin’den Sibel’e yürüyoruz zafere” gibi sloganlar atılırken Yeni Demokrat Gençlik de eyleme katılarak destek verdi.

Basın açıklamasını okuyan Burak Yılmaz, Suruç katliamının üzerinden 10 ay geçmesine rağmen aydınlatılamadığını ve bununla beraber daha çok katliamların yapıldığını belirtti.

AKP hükümetinin, bu güne dek örtbas edilmeye çalışılan birçok belgede de açıkça görüldüğü üzere, tecavüzcü, barbar ve kadın düşmanı IŞİD çeteleri ile işbirliği yapmış olduğunu vurgulayan Yılmaz, tırlar dolusu silah yardımları, lojistik ve kadro desteği sağladığı IŞİD’in yaptığı katliamların da baş sorumlusunun AKP olduğunu söyledi.

Adalet arayışında düşleri yarım kalan herkesi yanlarına beklediklerini ifade eden Yılmaz son olarak, “Amara’nın bahçesinde elimizden alınan düşlerimizin peşini bırakmayacağız. Bizden koparılan her umut yüklü devrimci yüreğin hesabını tek tek soracağız. Bahçe kapısına dikilen zırhlı araçları, yaralılarımızı taşımak için gelen ambulanslar yaklaşamazken yolları tutan TOMAları, akrepleri unutmayacağız. Onlar insanın düş kurmasına engel olmak için gelmişlerdir ve onları umudumuz ile yeneceğiz! Söz veriyoruz; Hiçbir düş yarım kalmayacak! Suruç için adalet, herkes için adaletin kapısını açacak” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu