Manşet

(An an) Taksim’de çatışma, TV’de çizgi film!

22.20

İstiklal Caddesi çatışma alanı… TOMA hızla İstiklal Caddesi’ne girdi, arkasında da çoğunun kask numarası olmayan robocop polisler ilerliyor. Polis gaz ses ve bombaları da atıyor. İstiklal Caddesi’nde ara sokaklardan “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları yükseliyor. Polis saldırılarda ağırlıkla tazyikli su, ses bombası ve plastik mermi kullanıyor, gaz bombası ise çok az kullanılıyor. Polis, Galatasaray Lisesi önünde ve İstiklal Caddesi girişinde biber gazı sıkarak saldırdı. Bu arada TRT1′de Brezilya İtalya maçı gösterilirken, SKY Türk’te çizgi film var. Aman kaçırmayın!

 

20.44

Taksim Meydanı’nı boşaltmak isteyen polis kitleye saldırınca kitle barikat kurarak direnişe geçti. Gümüşsuyu, Halaskargazi Caddesi ve İstiklal Caddesi’nde çatışmalar yayılarak devam ediyor.

 

20.20

Taksim Direnişi’nde hayatını kaybedenleri anmak için bugün Taksim Meydanı’nda bir araya gelen Taksim Dayanışma Platformu birkez daha polisina azgınca saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Binlerce kişinin katılım gösterdiği anma eylemi saat 19’00’da gerçekleştirilen basın açıklaması ile başladı. Muhabirimizden aldığımız bilgiye göre açıklamanın ardından kitle “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarını atarak Taksim Meydanı’ndan ayrılmamayı tercih etti. “Hükümet istifa” sloganlarını atan kitle Gezi Park etrafındaki polis şertilerini parçalayarak yürüyüşe geçince polisin saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Polis şuan kitleyi İstiklal Caddesi’ne doğru çekilmeye zorluyor. Polisin çok sayıda kişiyi darp ettiği gelen bilgler arasında. 

 

[widgetkit id=205]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu