Emek

TAKSİM DİRENİŞİNE EMEKÇİLERDEN GREVLİ DESTEK!

Bursa:Taksim ve ülkenin birçok yerinde egemenlerin temsilcisi AKP hükümetinin faşist saldırganlığına karsı KESK, DİSK, TMMOB, TTB, DHO’nun aldığı grev kararı, Bursa’da da gerçekleştirildi.

17 Haziran günü saat 11’de Ünlü Cadde toplanan emekçiler, buradan Ününü caddesinden, Haşim İşcan caddesine devam ederek Fomara meydanına sloganlar ve alkışlarla yürüdü. Eylemde, önde “Kimse bizi teslim alamaz diz çöktüremez” pankartı açılırken arkasında Diş Hekimleri Odası, BTO, KESK pankartları ile katıldı. DİSK, Tümtis BATİŞ flamaları ve şapkalarıyla katıldı. Meydanda direnişte yaşamını yitirenlerin isimleri okunarak saygı duruşu gerçekleştirildi. Kurumlar adına Eğitim Sen Şube Başkanı Hasan Özaydın basın açıklamasını okudu. Açıklamada AKP hükmettin saldırganlık politikasına vurgu yaparak, bu saldırganlığa karşı direnen halkımızla birlikte alanlarda olacaklarını söyledi.

Eyleme her ne kadar sendikalar ve odaların merkezi olarak grev kararı alsalar da, üyelerini eyleme katma konusunda çok başarılı olamadı. Eğitim Sen haricinde hemen hemen tüm çağırıcı kurumların temsilci olarak katıldığı gözlendi. Ancak halk eyleme destek verdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu