Güncel

“Tanık” Polisler Ethem’in Vurulma Anını Görmemiş

H. Merkezi: 1 Haziran günü Ankara’da polis kurşunuyla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük soruşturması skandallarla “ilerlemeye” devam ediyor.

Bilirkişi raporunun Ethem’i vuran polisin anlatımlarını yalanlamasının ardından olay yerinde bulunan diğer polislerde ifade verdi.

Polisler olay gününe anına dair en ufak bir detayı bile hatırlarken Ethem’in vurulma anını ise hep birden hatırlayamadı.

Soruşturma kapsamında savcı, Sarısülük’ün vurulduğu yerde görev yapan polisleri tanık olarak ifadeye çağırdı. A.Ş (şüpheli polis memuru) aldığı tekme darbesi sonucu kaldırıma düştü. Park ile kaldırım arasında yaklaşık yarım metre yükseklik farkı vardı. Son çıkan grup kaldırıma geldikten sonra da park içerisinde üzerlerine taş atmaya devam edildi. Bu sırada kel bir gösterici A.Ş’nin üzerine doğru geldi. Taş atmaya devam edildi. Silah sesi duyunca baktım A.Ş’i üzerine gelen göstericilerin önünde havaya 3 el ateş ettiğini gördüm” diyen tanık polis Fatih Özaydın, bu ayrıntılı anlatım içinde sıra Ethem’in vurulma anına geldiğinde ise her şeyi birden unutuverdi: “A.Ş ateş ederken göstericiler de onu yoğun bir şekilde taşlıyordu. A.Ş ateş ettikten sonra dönüp kaçtı, ben de durduğum yerden çekilip birliğimin bulunduğu yere gittim. Bu olay sırasında Ethem Sarısülük’ün yaralandığını fark etmedim. Bunu 3 – 4 gün sonra öğrendim. Ben daha önce de gösterilerde görev aldım, ancak o günkü gibi bir gösteri görmedim. 

Gaz Fişeği ile Tabanca Sesini Karıştırıyormuş

Polis Erol Uludağ’ın ise sesleri arası pekiyi değil. Ethem’in vurulma anına dair oda hiçbir şey hatırlamıyor:Sarısülük’ün yaralanma anını da görmedim. Gaz tüfeklerinin sesiyle tabanca sesini hep karıştırırım” Seyfettin Can Kekeç isimli tanık polis ise birliği geri çekilirken silah sesini duyduğunu anlatarak “Sarısülük’ün yaralandığını fark etmedim. Geri çekilip birliğimin yanına gittikten sonra sedyeye birinin yatırıldığını gördüm  dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu