Güncel

TAYAD’lıların tutuklanması protesto edildi

H. Merkezi: 75. yıl polis karakoluna yönelik eylem sonrasında gözaltına alınan Nebiha Aracı’nın kaldırıldığı hastane önünde akıbetini öğrenmek isteyen TAYAD’lılar iki gün boyunca saldırıya uğramış ve sonrasında 33 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlar 4 gün boyunca çocuklarını sahiplendikleri için işkenceye maruz kalmıştı. Bu bağlamda 15 Aralık günü Halk Cepheliler ve Dev Genç’liler Şişli AKP il binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Halk Cephesi adına yapılan açıklamada ; “ Devrimcileri sahiplenmek onurdur. Halkın, adalet savaşçılarını sahiplenmesini hazmedemiyor faşist AKP iktidarı. Ferhat Gerçek’in hesabını soran Nebiha Aracı’yı sahiplenmek için Okmeydanı SSK Hastanesi önünde basın açıklaması yapan TAYAD’lılara iki gün boyunca saldırdı AKP’nin katil polisleri.” Denildi. Daha sonra Grup Yorum üyelerinden biri yaptığı konuşmada “ Vatanseverlik Obamay’ı, Emperyalistleri korumakla olmaz, asıl Vatanseverler Devrimcilerdir” dedi. Dev Genç’liler ise 75.yıl Polis Karakolunda işkenceciler tarafından sakat bırakılan Ferhat Gerçek’in yaşadıklarına dikkat çekti.

Eylemde sık sık “İşkence yapmak Şerefsizliktir”, “Halkız, Haklıyız, Kazanacağız” sloganları atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu