Kadın

THY işçilerine Kadın Koordinasyonu’ndan Destek

İstanbul: Bugün (4 Ağustos Cumartesi) THY’nin Taksim’de bulunan şubesi önünde, Sendikal Güç Birliği Platformu(SGBP) Kadın Koordinasyonu’nun çağrısıyla THY işçileri için destek eylemi gerçekleştirildi.

Birçok kadın kurumunun da destek verdiği basın açıklamasında sık sık; “THY işçisi yalnız değildir”, “Yaşasın kadın dayanışması”, “Grev hakkı yasaklanamaz”, “Atılan işçiler geri alınsın” vb. sloganları haykırıldı.

SGBP adına basın açıklamasını okuyan Emel Türker; THY kadın işçilerin çalışma koşullarından, işçilere mobbing uygulanmasından bahsetti.

AKP hükümetini ve THY yönetimini kınıyoruz; en temel yasal hak olan örgütlenme hakkını ihlal etmekle kalmayıp, kadınlara yönelik ayrımcılık suçu da işliyorsunuz sözleriyle THY’yi uyaran Türker; “Hava yolu emekçisi arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayız” diyerek THY emekçilerinin yalnız olmadığını vurguladı.

Açıklamada söz olan THY emekçisi Dilek Gözüyılmaz; “AKP’nin kadını yok sayan, İşçiyi ve emekçiyi kabul edilmez koşullara mahkûm eden faşist politikalarına boyun eğmeyeceğiz! Kadını doğum makinesi olarak gören bu zihniyet karanlığa gömülmeye mahkûmdur ve o gün hiç de uzak değildir. Bizler haklıyız, biz kazanacağız” dedi.

Oldukça coşkulu geçen basın açıklaması sloganlar ve alkışlarla sonlandırıldı.

 

Kaynak:

http://www.yenidemokratkadin.net/index.php/guncel-haberler/154-thy-icilerine-kadn-koordinasyonundan-destek.html

 

Resimler için bakınız:

http://www.yenidemokratkadin.net/index.php/resim-galerisi.html?func=viewcategory&catid=1

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu