Güncel

TKMP’den tecride karşı ortak mücadele çağrısı!

 

İstanbul: Tecrite Karşı Mücadele Platformu, Ağustos ayının hapishaneler raporunu açıklamak amacıyla, “ Tecride son” pankartıyla Galatasaray Lisesi önünde saat 12.30’da bir araya geldi.

“Tecrite karşı omuz omuza”, “ İçerde dışarda hücreleri parçala”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” sloganları atan Platform bileşenleri, ardından basın açıklamasını okudu. Açıklamayı okuyan İsmet Yurtsever, Türkiye’deki katliamcı zihniyetin Nazi Almanya’sıyla aynı olduğunun altını çizerek, Almanya’da komünistlere devrimcilere yönelik saldırıların çok boyutlu olduğunu, faşist T.C’nin de; asit kuyuları, toplu mezarları, diri diri yakan fırınları, kayıp vadileri, binlerce genci katlettikleri işkence haneleri bulunduğunu dile getirdi. Tecridin insanlık suçu olduğunu belirten Yurtsever, devletin, tecrit- tretman politikalarının devam ettirildiğini ve hapishanelerde keyfi birçok hak gaspının yaşandığını vurguladı.

Adli Tıp’ın tecrit suçuna ortaklık ettiğini ve hapishanelerde yaşanan işkencelerin, ölümlerin sorumluları arasında olduğunu vurgulayan Yurtsever sözlerini şöyle bitirdi: “Devrimci tutsakların yalnız olmadığını göstermek, birleşik devrimci bir mücadele ile olanaklıdır. Tecride karşı Mücadele Platformu olarak bu onurlu kavgaya tüm halkımızı çağırıyoruz. Gelin hesap sorma bilinciyle, bu zulme karşı gücümüzü birleşik bir platforma dönüştürelimEylem atılan sloganlarla sona erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu