GüncelManşet

TKP/ML militanları; “Şan olsun 44. savaş yılımıza!”

H.Merkezi: Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) militanları Kartal Karlıktepe’de, “Şan olsun 44. yılında partimiz TKP/ML’ye” yazılı bir pankart asarak TKP/ML’nin 44. kuruluş yıldönümünü selamladı.

Elimize e-posta yoluyla geçen habere göre TKP/ML militanları Kartal Karlıktepe’de bomba süsü verilen bir pankart asarak kuruluşlarının 44. yılını selamladılar. Gerçeleştirdikleri eyleme ilişkin bir açıklama yapan militanlar; 

Partimizin 44. kuruluş yılında, TKP/ML militanları olarak, Kartal/Karlıktepe Mahallesi’nde ‘bomba süslü’ verdiğimiz bir pankart ile selamladık.

44 yıl önce komünist önder İbrahim Kaypakkaya tarafından partisini, öncü gücünü arayan proleteryanın gür sesi olmak için 24 Nisan 1972’de MLM bilimini kuşanarak kuruldu. Reformizme, revizyonizme ve tasfiyeciliğe bir yumruk gibi inerek sınıf savaşımında ki yerini alan partimiz kesintisiz bir mücadele yürütmüştür. Partimiz 44 yıllık tarihinde, faşizme karşı sınıf savaşını sürdürmüş ve bu uğurda yüzlerce kadrosu ve 4 genel sekreteri şehit düşmüştür. Buradan bir kez daha devrimin harcı olan şehitlerimizi anıyoruz.” dedi.

“Partimiz anın ihtiyaçlarına uygun hamleler geliştirerek halk savaşını yükseltiyor”

Militanlar açıklamanın devamında, “Yine partimiz önderliğindeki TİKKO savaşçıları bugün coğrafyamızın bir çok yerinde savaşı yükseltiyor, sınıf bilinciyle düşmandan hesap soruyor. DHD’nin olanaklarının en çok arttığı bu süreçte partimiz anın ihtiyaçlarına uygun hamleler geliştirerek halk savaşını yükseltiyor” dedi.

Eylemlerini kayıp vermeden sonlandırdıklarını vurgulayan militanlar yaptıkları açıklamada son olarak şunlara yer verdiler: “Güvenlik alınarak gerçekleştirdiğimiz eylemden sonra, mahalleyi çembere alan düşmanın hamlelerini boşa çıkararak kayıp vermeden sonuçlandırdık.

Yaşasın Partimiz TKP/ML !

Halk Ordumuz TİKKO TMLGB !

Şan Olsun 44. Savaş Yılımıza !

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu