Güncel

Türkiye-Suriye 1 kişi yaşamını yitirdi.

H.Merkezi: Suriye sınırında yapılan saldırıda 1 kişi yaşamını yitirdi.

Suriye sınırından Türkiye’ye girmek isteyen yaklaşık 200 kişiye saldıran Türk askeri 1 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu.

Dün (12 Temmuz) Suriye sınırından küçükbaş hayvan ve kolilerle girmek isteyen 200 kişilik köylüye ateş açan asker Suriye uyruklu İlyas Cesim adlı kişi yaşamını yitirdi. Kıvırcık köyü istikametine doğru ilerleyen köyülere saldıran asker köylülerin üzerine ateç açması sonucu İlyas Cemis ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Genel Kurmay’ın yaptığı açıklamada Türkiye girmek isteyen köylülerin “dur” ihtarına uymadığı ve köylülerin askerlerin silahını almak istediğini iddia etti. Yapılan açıklamada, “Bu esnada, kaçakçı grup, askerlerimiz üzerine Kaleşnikof piyade tüfekleri ile ateş açmıştır. Askerlerimizde herhangi bir zayiat yoktur. Olayı müteakip, yaralı Suriyeli şahıs sivil bir araca bindirilerek Karkamış İlçe Sağlık Ocağı’na, bilahare ambulans ile Nizip Devlet Hastanesi’ne tahliye edilmiş, ancak anılan hastanede saat 21.30 sularında vefat etmiştir” şeklindeki ifadelerle İlyas Cemis’in yaşamını yitirdiğini “açıkladı”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu