Güncel

Türkiye-Yunanistan’dan Halk Cephesi’ne operasyon!

H. Merkezi: İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yapılan bir açıklamaya göre; 30 Temmuz tarihinde Ege açıklarında 4 kişi gözaltına altına alındı. Bakanlığa göre gözaltına alınanların ikisinin ismi Hasan Biber ve Mehmet Y.

Yunanistan devleti ile işbirliği ile yapılan bu operasyon ile ilgili Suriye Halk Cephesi tarafından bir açıklama yayınlandı. Açıklamada; 30 Temmuz 2013 Salı günü saat 15.00 Yunanistan’daki Mücadele (Agonas) dergi bürosuna Yunan polisi tarafından baskın düzenlendiği ve keyfi bir şekilde yapılan bu baskında büro talan edilirken, dört devrimcinin de gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada, Selanik’te de bir derneği basan Yunanistan polisinin ülke çapında toplam dokuz kişiyi gözaltına aldığına yer verildi.

Suriye Halk Cephesi tarafından yayınlanan açıklamada “AKP iktidarı, Türkiye’de yaşanan son ayaklanmalarda onlarca kişinin gözünü çıkarmış beş kişiyi katletmiş ve binlerce kişiyi gözaltına almıştır. AKP halka karşı suç işlemiştir ve er ya da geç bunun hesabını halka verecektir.

Yunanistan’daki bu gözaltıların tek amacı vardır, Türkiye faşizmine hizmet etmek. 40 yıllık tarihimiz tanıktır ki faşizmin ve emperyalizmin bu baskılarına boyun eğmedik, eğmeyeceğiz” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu