Dünya

Turgut Kaya ile dayanışma eylemleri sürüyor; Hamza Yalçın’dan çağrı, Düsseldorf kentinde eylem

Türkiyeli devrimci Turgut Kaya için Almanya’nın Düsseldorf kentinde dayanışma eylemleri sürüyor. Araştırmacı yazar Hamza Yalçın’da katıldığı bir seminerde Turgut Kaya için dayanışma çağrısında bulundu.

H. Merkezi: Turgut Kaya ve Hıdır Gönek’in serbest bırakılması talebiyle bugün Almanya’nın Düsseldorf kentinde dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

ATİF NRW’nin çağrıcısıyla saat 12.00’de başlayan eylem, Yunanistan Konsolosluğu önünde gerçekleşti. Eyleme İnternationale Bundnis, MLPD, Rote Hilfe, NAV-DEM, AGİF ve ADHK’da ortak çağrıda bulundu.

“Turgut Kaya ve Hıdır Gönek’e Özgürlük”

İlk olarak eylemde açlık grevinin 14. gününde olan Turgut Kaya’nın mesajı okundu. ATİK Eş Başkanı Süleyman Gürcan bir konuşma yaparak, Turgut Kaya ve Hıdır Gönek’e özgürlük talebini yineledi. Eylem ve sürece dair kısa bir bilgilendirme yapılan etkinlikte İCOR başkanı Monika Gärtner’in gönderdiği mesaj okundu.

Alman polisinin keyfi tutumuyla, Turgut Kaya ve Hıdır Gönek için hazırlanan dosyanın Yunan Konsolosluk görevlilerine verilmesi engellemeye çalışıldı. Engellemelere rağmen konsolosluk başdanışmanı ile görüşülerek hazırlanan dosya verildi.

Kurumlar ayrıca bir eylem takvimi yayınlayarak Duisburg ve Köln şehirlerinde olmak şartı ile iki ayrı eylem daha gerçekleştireceklerini duyurdu.

Hamza Yalçın’da Turgut Kaya için dayanışma çağrısı

Araştırmacı yazar Hamza Yalçın, İsveç Gazeteciler Birliği tarafından düzenlenen Dawit İsaak ile dayanışma seminerine konuşmacı olarak katılan Yalçın, İspanya’daki tutsaklık sürecini anlatarak, Turgut Kaya için dayanışma çağrısında bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu