Güncel

Tutuklu gazetecilere Adliye önünde destek

Gazetecilere Özgürlük Platformu üyeleri, tutuklu olarak yargılanan gazeteciler Füsun Erdoğan ve Bayram Namaz‘ın serbest bırakılması için “duran insan” eylemi yaptı.

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde bir araya gelen platform üyeleri, “Adalet için bekliyoruz” yazılı pankart açtı. Yaklaşık yarım saat süren eylemin ardından platform adına konuşan Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Ercan İpekçi şunları söyledi:

Bugün tutuklu meslektaşlarımız Füsun Erdoğan ve Bayram Namaz’ın duruşmasını izlemek üzere Çağlayan Adliyesi’ndeyiz. Her duruşmayı aldığımız karar gereğince bundan sonra duran insan eylemi yaparak izleyeceğiz. Biz bütün meslektaşlarımızın biran önce serbest bırakılmasını, haklarındaki mesleki faaliyetlerinden dolayı yürütülen bütün davaların sonuçlandırılmasını ve beraatla sonuçlandırılmasını talep ediyoruz. 62 meslektaşımız halen cezaevinde. Türkiye’de basın üzerindeki baskıların biran önce sona ermesini istiyoruz. Gazeteciler mesleki faaliyetlerinden dolayı yargılanıyorlar. Kalemlere de özgülük istiyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu