Güncel

Ülkenin esas gündemi Atalay Filiz mi? (S-88)

Gazetemizi yayına hazırlarken ülke gündemini “sarsan” bir olay yaşanıyordu. Üç kişinin katili olarak aranan Atalay Filiz isimli bir kişi, bir süredir Hollywood filmlerine benzer bir şekilde bir kaçış gerçekleştirmiş, günlerdir TV’lerden, gazetelerden verilen ilanlarla; istihbarat servisinden kolluk güçlerine devreye sokulan ekiple aranıyordu. Bunun anbean kamuoyuna lanse edilmesinden kaynaklı herkes “yüreği ağzında” bu seri katilin yakalanması için bekleyip durmuştu. İşte bu adam yakalandı! Burjuva medya Filiz ile ilgili haberleri ilk andan itibaren büyük bir özenle duyurdu. Bu mesele o kadar gündemlerini işgal etti ki, (bu satırları yazarken) 16 gündür Şirnex’te sınır komutanlığında olmasına rağmen hala gözaltında oldugu kabul edilmeyen DBP Şirnex yöneticisi Hurşit Külter’e tek satır yer vermedi. O kadar meşguldu ki, Nisêbîn sınırından geçmeye çalışan 20 gerillanın yakalanarak kurşuna dizildiğini ve ardından üst üste konularak yakıldığını “fark” etmedi.

Ne de olsa Filiz ülkenin “ilk seri katili”ydi ve TC devleti de artık bir Avrupa ülkesi sayılırdı, gerisi çok da önemli değildi!

Ne ülkenin esas gündemi Atalay Filiz’di ne de Atalay Filiz bu ülkenin ilk seri katiliydi. Bizim gazetemizde bu gündemler var.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu