Güncel

Ümraniye’de 2B Yasası’na karşı yürüyüş

H. Merkezi: Dün akşam saatlerinde (19 Temmuz) Ümraniye Direniş Forumu’nun çağrısı ile bir araya gelen yüzlerce kişi, 2B yasası ve “kentsel dönüşüm” adı altında gerçekleştirilmek istenen rantsal bölüşüme karşı Elmalıkent’te “Susma haykır, bu evler bizim” diyerek yürüyüş yaptı.

İstanbul-Ümraniye’de bulunan Elmalıkent’te, 17 Temmuz günü 17. kez düzenlenen Ümraniye direniş Forumu’nda alınan karar doğrultusunda 19 Temmuz akşamı 2B yasası ve “kentsel dönüşüm” adı altında gerçekleştirilmek istenen rantsal bölüşüme karşı bir yürüyüş gerçekleştirildi.

 

İşgalci değiliz, hak sahibiyiz”

Saat 21.00’de Trafo’da buluşan yüzlerce Elmalıkentli, “2B Yasası oldu halkın tasası. Başbakan mağdurum dedin, mağdur ettin/Ümraniye Direniş Forumu” pankartı arkasında yürüyüşe geçti.

Susma haykır, bu evler bizim”, “İşte AKP, işte 2B”, “Hükümet istifa”, “Kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm”, “İşgalci değiliz, hak sahibiyiz”, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Direne direne kazanacağız”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarıyla 1 saat boyunca mahalle aralarında yürüyen kitle, yeniden Trafo’ya döndü.

Trafo’da Hikmet Baykal ve Nazlı Baybars 2B Yasası ve kentsel dönüşüm projesine karşı, mahallemize sahip çıkmak için mücadele etmemiz gerektiği vurgulayan konuşmalar yaptılar.

Eylem 22.30’da sona erdi. (Fotoğraf, Ümraniye Direniş Forumu’nun facebook sayfasından alınmıştır.)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu