Güncel

Umudu tohumca büyüteceğiz

Bir özgür Gelecek okuru olarak “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” etkinliği mücadeleyi tanıma anlamında benim için güzel bir başlangıç oldu.

İbrahim yoldaşın göstermiş olduğu yolda devrimci ilkelerden taviz verilmeden zafere ulaşma yolunda inancı arttırarak gelinen 40. yılda halkın desteği ile ilerliyoruz.

Burada kitle kaybetme korkusu olmaksızın net çizgilerle bir duruş sergilemek ve ezilenden yana tavır alarak düşmanı tanıyabilmek, bu geleneği yıllar içerisinde sürdürebilmek örgütümüzün devrimci mücadele içerisindeki ayırıcı yönüdür.

Örgütlenmeye henüz dâhil olduğum bu süreçte katıldığım çalışmalarla kendimi bu mücadelenin bir parçası olarak hissettim.

Etkinlik öncesi tanıtım amaçlı çalışmalarda halkın her kesiminden yoğun bir ilgi gelmiş ve birçok okur etkinliğe katılma isteğini dile getirmiş; ayrılırken aynı güçlü duygularla manevi desteklerini sunmuşlar ve etkinliğin barındırdığı anlamdan ötürü çalışmalarımızı minnettarlık ile karşılamışlardır.

Bunun yanı süre yapılan afişleme çalışmaları sırasında da halktan gelen olumlu tepkiler, etkinlik içeriği ile ilgili bilgilendirme talepleri emeklerin kısa vadeli karşılığıdır.

11 Kasım günü etkinlik çerçevesinde farklı alanlardan birçok arkadaşın saatler öncesinden salondaki gönüllü çalışmaları ile tamamlanan son hazırlıklar bu coşkuyu daha da arttırmıştır.

Hava şartlarının olumsuzluklarına rağmen yoğun katılımın gerçekleşmesi ve salonda giderek artan coşku görülmeye değerdi. Etkinlik birçok sanatçının katılımıyla açlık grevleri başta olmak üzere, birçok güncel konuya değinilerek ve bu yolda şehit düşmüş yoldaşlarımızın gerek salonu çevreleyen pankartlarla gerek katılımcıların anlatımlarıyla anılması yönünden oldukça geniş ve bir o kadarda geniş bir organizasyondu.

Bunların yanı sıra sonraki etkinliklerde farklı alanlardaki yoldaşların görev dağılımında birlikte görev alması halinde bunu aramızdaki diyalogu güçlendireceği görüşündeyim.

Emek sürecine katıldığım bu çalışma genç, yaşlı, kadın, erkek, memur, işçi, öğrenci halkın her kesiminden katılımıyla hedeflenen havayı yakalamıştır. Gelecekte yapacağımız çalışmalara dair umutlarımıza atılmış bir tohumdur 11 Kasım…

Amed’ten Bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu