Manşet

“UMUDU TOHUMCA BÜYÜTÜYORUZ” (Araç kalkış yerleri)

Toprağımda yükselen ezginin

Tohumunda kök olup çoğalmışım

Ölürüm

İnsanlığımdır, direnişimde yükselen filizler

İnsandır adım…

Bir halkı teslim almak, onun kültürünü yozlaştırmakla başlar. Yozlaştırılmak istenen; halkın direnen, karşı koyan, mücadele eden yanıdır. Yozlaştırılmak istenen; halkın üreten, yaratan yanıdır.

Emperyalizmin yozlaştırıcı kültürüne karşı halkın ilerici kültürüne sahip çıkarak yeni demokrasi kültürünü yayma hedefiyle 1995 yılında kuruldu Tohum Kültür Merkezi…

2007 yılına kadar halkın içinde bir TOHUM olarak çeşitli kültürel ve sanatsal çalışmalara imza attı. Müzik, tiyatro, resim, halkoyunları, sinema gibi sanatın çeşitli dallarında üretimlerde bulundu. Sanatı halka ulaştırmak için büyük bir çaba harcadı; irili ufaklı birçok organizasyonla onbinlerle kucaklaştı.

Tohum Kültür Merkezi, bu süreçte aydın, akademisyen, sanatçı dostlarımızın özverili katkıları ile halkın ilerici kültürünü geliştirmede önemli bir yol kat etti. Devrimci sanatı halkla buluşturmak için tüm dostlarıyla omuz omuza yürüdü.

Uzun bir aradan sonra Tohum Kültür Merkezi’ni yeniden ve daha güçlü bir biçimde yaşatmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki gerici kültürel saldırılara karşı ellerimizi, yüreklerimizi birleştirelim. Kültür sanat cephesinde tohumlarını yıllar öncesinde attığımız kurumumuzu hep birlikte yaşatalım. Çünkü biz sanatı, dünyayı anlamanın ve değiştirmenin en önemli araçlarından biri olarak görüyoruz.

Bu amaçla “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şiarıyla 11 Kasım’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda büyük bir şölen düzenleyeceğiz.

Yeniden ve daha güçlü bir şekilde bir araya geleceğimiz bu büyük şölende;

TOHUMU UMUTLA UMUDU TOHUMCA BÜYÜTELİM!

 

TOHUM KÜLTÜR MERKEZİ


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu