Manşet

Vali yalan söylüyor

 İstanbul: Bugün Taksim Dayanışmasının yaptığı basın açıklamasından sonra Gezi Parkına geçildi. Gezi parkına sloganlarla geçen Dayanışma üyeleri ile çevreden katılanlar, parkı boydan boya gezerek kazanımlara sahip çıkılacağını tekrardan yineledi.

Parkta sloganlar atarak gezen grup “ Parklar, meydanlar halka aittir”, “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Diren Lice”, “Gözaltılar tutuklamalar serbest bırakılsın” sloganlarını atarak “Taksim Şehitleri Parkına hoş geldiniz” Pankartının asılı olduğu noktaya geçtiler.

 Yetmez!

Burada Avukat Can Atalay “Parkın alt tarafında kendi yaptıkları plana dahil olarak uygulamaya devam ediyorlar. Söktükleri ağaçları yerine koymamışlar. İmar planının iptali ile ilgili davayı hangi tarihte öğrendiğimize ilişkin bin tane yalan yanlış haber yayınlıyorlar. 6 Haziran kararın mahkeme tarafından verildiği tarih. Bizim tarafımızdan öğrenilmesi mümkün değildir. Görüşme tutanağı isimli bir belgenin Uyap’a düştüğü tarih 18 Haziran biz en erken o tarihi öğrenmiş olabiliriz. Ancak biz bu hükümete güvenmiyoruz. Görüşme tutanağının değiştirilip değiştirilemeyeceğini bilemeyiz. Kararın Uyap düştüğü tarih üç temmuz. Taksim dayanışması da 3 Temmuzda kararı duyurmuştur.

 Yalan Söylüyorlar

Yetmez! Vali mutlu yalan söylüyor. İstanbul 1. İdare Mahkemesinin Taksim Gezsi parkını ilgilendirmediğini söylüyor. İki olasılık var ya yalan söylüyor ya da okuma yazma bilmiyor. Karar çok açık taksim gezi parkının park olarak kasması gerekli kılan karardır. Karar çok açık.

 Cinsel taciz, tehdit, işkence uygulamalarına derhal son verilmelidir

En önemli şey de şudur “ gözaltındaki arkadaşlar serbest bırakılsın” gözaltındaki arkadaşlara yapılan “ Cinsel taciz, tehdit, işkence uygulamalarına derhal son verilmelidir. Ceza muhakemesinde öngörüldüğü biçimde resmi avukat görüşmesi yapılamamıştır. Atılı suçlamayı gösterir belgeler bu saat itibari ile hala incelenmemiştir. Bunları kabul etmiyoruz. Cinsel saldırılara, işkenceye, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, derhal son vermelidir. Sonuçları ağır olur”, diyerek konuşmasını bitirdi.     

 

 {youtube}http://www.youtube.com/watch?v=rfGgdIgeUr4&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu