GüncelKadın

VİDEO | Ermeni kadın savaşçılardan 8 Mart açıklaması

Nubar Ozanyan Ermeni Taburu’nun kadın savaşçıları, tüm kadınları 8 Mart’ta alanlarda olmaya çağırdı.

Rojava’da yer alan Şehit Nubar Ozanyan Ermeni Taburu’nun kadın savaşçıları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde bir video yayımladı. Videoda kadın savaşçılar 8 Mart’ın tüm dünya kadınları için bir direniş günü olduğunu ve kadınların özgürlükleri için sokakta olması gerektiğini vurguladılar. Proletarya Partisi’nin resmi sitesi olan tkpml.com‘da yer alan videodaki konuşmaların çevirisi şöyle:

“Biz Nubar Ozanyan Taburu’nun kadın savaşçıları olarak, Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle, tüm dünya kadınlarının ve özellikle Ermeni kadınları büyük gününü kutluyoruz. Bir özgürlük alevi olan 8 Mart’ta tüm kadınlar için ayağa kalkacağımızı ve kadına yönelik şiddete karşı toplumun yarısı olan kadınlar olarak reddettiğimizi söyleyeceğiz. Biz tüm kadınların özgürlüğü için tıpkı şehit Zabel ve Sose’un kendilerini feda ettiği gibi, toplumda kadınların özgürlüğü için mücadele ediyoruz. Kadın, yaşam, özgürlük!

Başka bir kadın savaşçı ise şunları söyledi:

Dünyanın her yerindeki tüm kadınlardan, kadınların hayatın olduğu her yerde var olduğumuzu gösterme özgürlüğü için dışarı çıkmalarını istiyoruz. Kadın yaşamdır! Kadın, yaşam, özgürlük!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu