Güncel

Yalan söylemek yetenek ister.

H.Merkezi: Çokça bilinen ve yapılan bir espiridir. Yalan söyleyene yalancı denmez. Zira yalanı söyleye bilmiştir. Bu açıdan yalan söylemek ciddi bir kurgu ve devamında oluşabilecek gelişmelere karşı zemini sağlam bir soyutlama ile doldurulmuş güce sahip olmalıdır. Tüm bunlar yaşan söylemenin özel bir yetenek olduğunu gözler önüne koymaz mı?

Burjuva medyanın genetiğine kodlanmış yalan haberler devlet erkinin bekasını üretemek için kullanıladursun esas mesele TC kurmaylarının yalan söyleme noktasında dillere destan olan kabiliyetsizlikleri herkesin malumu. Öyle ki yalan bilgi ve manipülasyonla ayakta durma çabaları hiçbir işe yaramıyor. Devşirme bir parti olarak ortaya çıkan ve kendi içinde gerçekleştirdiği operasyonlarla tekleşme çabasına giren AKP halen bu karmaşık tablodan arınmış değil. bu durum kendi içindede kimi çatışma ve çelişkilerle gün yüzüne çıkıyor. Dalaştan dökülen inciler TC devletinin inkar, yalan aldatmaca ile ayakta kaldığını gösteriyor.

Özellikle TC devletinin yıllardır PKK ile savaşta ciddi kayıplar verdirdiğine dair safsataların elle tutulur bir yanı bulunmuyor.  PKK ne zaman TC kurmaylarına bir darbe gerçekleştirse arkasından havalanan iki ve üç jet ile 100’e varan gerilla “etkisiz hale getiriliyor” ancak ortada ne bir cenaze var ne de kayıplara dair PKK’nin yapmış olduğu bir açıklama.

Öz yönetim direnişlerinin olduğu günden bu yana yapılan açıklamalar dudak uçuklatır türden. Erdoğan”20 Temmuz’dan bugüne kadar 7.600 terörist yurt içi ve yurt dışında etkisiz hale getirildi” demişti. Paralel operayonu ile birlikte ipleri giderek gerilen ve AKP içi polemiklerle öne çıkan Bülent Arınç bu açıklamayı yalanladı. Aynı kamaranın dümeninde oturan ve faşistlikten munezzeh olmayan bu şahsiyetlerin tepişmesi TC devletinin gerillaya karşı savaşta nasıl bir yalan salıncağına oturup sallandığını gösteriyor. Arınç,  “’8 bin tane terörist etkisiz hale getirildi’ diyoruz. PKK’nın içeride en fazla bin 500, Kandil’de de en fazla 2 bin; demek ki 3 bin 500 kişilik bir gücü var. Bu neyin nesi?” dedi.

Bu çatışma vesilesiyle gerillalarla TC güçleri arasında yaşanan çatışmalarda gerçeğin TC devletinin dilinden dinlenmeyeceği bir kez daha göründü.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu