Manşet

YDG’den açlık grevlerine destek çağrısı

H. Merkezi: PKK ve PAJK dava tutsaklarının başlattığı süresiz-dönüşümsüz açlık grevleri sürerken yazılı bir açıklama yapan Yeni Demokrat Gençlik, “Tüm alanlardaki YDG’lileri sürmekte olan açlık grevlerine destek çıkacak devrimci pratik tutum almaya çağırıyoruz” dedi.

PKK ve PAJK dava tutsaklarının PKK lideri Abdullah Öcalan’ın sağlık, güvenlik ve özgürlük koşullarının sağlanması ile anadilde savunma ve eğitim hakkının tanınması için başlatmış olduğu süresiz-dönüşümsüz açlık grevleri 50. günlere yaklaşırken, yazılı bir açıklama yapan YDG, açlık grevlerine destek ve sahiplenme çağrısında bulundu.

 

“Bu talepler haklı ve meşrudur”

Tutsakların haklı ve meşru talepler doğrultusunda bedenini açlığa yatırdığını belirten YDG, “Kürt ulusal mücadelesi her cephede güçlü bir çarpışma ve direnişle kendini örgütlüyor. Bu toplumsal soruna karşı duyarlı olmak, demokratik ilerici talepleri sahiplenmek ve daha ileri taşımanın koşullarını yaratmak önemlidir. Devrimci sorumluluk ve duyarlılık bunu gerektirir” dedi.

YDG’nin devrimci sorumluluklarından birisinin de bu süreçte ortaya çıkan mücadelelere örgütsel gücü ve olanakları doğrultusunda destek olmak ve buna sahip çıkmak olduğunun altını çizen YDG, “Tüm alanlardaki YDG’lileri sürmekte olan açlık grevlerine destek çıkacak devrimci pratik tutum almaya çağırıyoruz” diyerek “Yurtsever tutsakları bedenlerini açlığa yatırarak başlattığı eylemsel süreçte yalnız bırakmayalım. Kürt ulusunun mücadelesinin yanında yerimizi alalım” çağrısında bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu