Gençlik

YDG:”YÖK’e ve düzenine #Başkaldırıyoruz”

Mersin: Yeni Demokrat Gençlik’in, üniversitelerde yürüttüğü #Başkaldırıyoruz şiarlı kampanya çalışmları devam ediyor. Bu kapsamda yapılan çalımalara ilişkin, www.yenidemokratgenclik sitesinde yayınlanan haberi paylaşıyoruz.

Mersin Üniversitesi’nde #Başkaldırıyoruz şiarlı başlattığımız kampanyamızın çalışmalarına devam ediyoruz.

Hafta sonu Mersin YDG olarak aldığımız toplantımızda içerisinde bulunduğumuz haftanın planlamasını yaptık. Yaptığımız toplantı da kampanya çalışmalarımızı “6 Kasım YÖK” gündemiyle birleştirerek devam ettirme kararı aldık. Bu kapsamda “YÖK’e ve Düzenine #Başkaldırıyoruz” yazılı YDG imzalı bir pankart hazırladık ve üniversitemizin işlek yerlerinden biri olan yemekhane girişine astık.

Yine geçtiğimiz hafta içerisinde ve bu hafta broşür dağıtımı ve stant çalışmaları yaparak, kampanyamızın kitle çalışması ayağını örüyoruz.

Bunların yanı sıra Üniversitemizde bulunan yurtsever hareket, devrimci- demokrat kurumlar ve birçok kol- kulübün içerisinde olduğu bileşenle, 6 Kasım’da YÖK’ü protesto etmeye hazırlanıyoruz.

6 Kasım Çarşamba günü Yabancı Diller Yüksekokulu önünden saat 11.30’da başlayacak olan yürüyüşün çalışmasını bildiri dağıtımları ve afiş çalışmalarıyla birçok kurum ile ortak bir şekilde yapıyoruz. “

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu