Güncel

Yeni Rejimin Mustafa Kemali; R.T.Erdoğan!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla yayımlanan ve bakanlığa bağlı tüm birimlere gönderilen genelgede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın portresinin, birimlerin girişlerine asılması talimatı verildi.

H.Merkezi: 15 Temmuz darbesini “ikinci kurtuluş” savaşı ilan eden AKP iktidarı anlaşılan o ki 16 Nisan referandumuyla değiştirdiği sistemin ilk Başkanı R.T. Erdoğan’ı ikinci Mustafa Kemal olarak takdim etmekte kararlı.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne geçilmesiyle birlikte 24 Haziranda OHAL koşullarında düzenlenen hileli gayr-ı meşru seçimlerle Sarayın başına geçen R.T.Erdoğanla TC tarihi yeni bir milada giriyor.

Devleti yönetenler, 24 Haziranla artık R.T. Erdoğanlı yeni rejimin tüm eksik parçalarını bir bir yerine yerleştiriyor. Yeni rejim Mustafa Kemalin ruhu üzerinde, R.T. Erdoğan’da ifadesini bulacağa benziyor.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hazınlanan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 31 Temmuz’da yayımlanan genelge sonrasında, kaymakamlıklar, valilikler, emniyet müdürlükleri ve karakollarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portresini asma hazırlıkları da bunun bir göstergesi.

Soylu tarafından yayımlanan genelgede, ”Bakanlığımız merkez birimleri, bağlı kuruluşları, valilikler, kaymakamlıklar, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı binaları ve bunlara bağlı karakolların girişlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘www.illeridaresi.gov.tr’ adresinden ulaşılacak fotoğrafının kullanılması hususunda gereğini rica ederim” ifadelerine yer verildi.

Genelge, bakanlık merkez birimlerine, Jandarma Genel Komutanlığına, Emniyet Genel Müdürlüğüne, Sahil Güvenlik Komutanlığına, Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne, AFAD başkanlığına ve 81 il valiliğine gönderildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, fotoğraf stüdyolarına giderek, genelgede belirtildiği gibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 50 x 70 santimetre ebadındaki renkli portrelerini yaptırıp, birimlerin girişine asıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu