Güncel

(Yenilendi)Eğitim-Sen’e soruşturma yağmuru!

Mersin: 13 öğretmene açılan Gezi soruşturması kapsamında daha önce 160 öğretmenin de ifadesi alınmış, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 13 öğretmene Gezi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle idari soruşturma başlatmıştı.

Eğitim-Sen Adana Şubesi Başkanı Kamuran Karaca, yönetim kurulu üyeleri Orhan Alıcı, Ahmet Karagöz, Esra Aslan Kösele, Yalçın Alçiçek, Abdullah Yalçın ve Halil Kara ile üyeler Mehmet Akarsubaşı, Kenan Kalkan, Mehmet Rüştü Şatır, Münir Korkmaz, Ayhan Topal ve Birol Satar’dan savunmalarını isteyen müfettişler, öğretmenlere ayrıca “’Adana’da düzenlenen eylemlere katıldınız mı?’ ve ‘Kitleyi yönlendirdiniz mi?” sorularını sordu.

Dün, Eğitim-Sen Adana Şubesi Örgütlenme Sekreteri Ahmet Karagöz’den konu ile ilgili aldığımız bilgilere göre; soruşturma sadece 13 öğretmenle kalmıyor. Bu yöntemle, sendikadan da intikam almaya çalışan devlet; ayrıca 160’a yakın öğretmenin de daha önceden, soruşturma açılması için ifadeleri alınmış. Fakat eğitimcilerin soruşturması, henüz “ön inceleme” aşamasında kalmasıyla beraber Adana İl Teftiş Kurulu Başkanı, süreci soruşturmaya ve  “cezaya dönüştürmediği” için görevden alınmış. Bu da gösteriyor ki; devletin adeta intikam alırcasına yürüttüğü “cezalandırma” politikası devam ediyor/edecek.

Karagöz, tüm bu uygulamaları demokratik bulmadıklarını ifadece ederek; baskılara karşı yılmayacaklarını, mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu