Güncel

YPG’lileri tedavi eden doktorlar gözaltında

H. Merkezi: Kobanê direnişi sırasında yaralanan ve resmi kanallarla Suruç Devlet Hastanesi’ne getirilen YPG ve YPJ savaşçılarını tedavi ettikleri gerekçesiyle 3 doktor, 1 hemşire ve 1 sağlık çalışanı gözaltına alındı.

Kobanê sınırında bulunan Pirsûs (Suruç) Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire ve doktorlar, DAİŞ çetelerinin Kobanê’yi işgal girişimine karşı verilen tarihi direnişte yaralanan YPG ve YPJ savaşçılarını tedavi ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Hastanede görevli SES Riha Şube Eş Başkanı Genel Cerrah Reşat Doğan ile doktorlar Kasım Çelik ve Ali Doğan ile ismi öğrenilemeyen bir hemşirenin yanı sıra hastanede taşeron olarak çalışan sağlık çalışanı Mustafa Gündüzalp ve ağabeyi HDP İlçe Eş Başkanı Yaşar Gündüzalp‘ta aynı operasyon kapsamında gözaltına alındı.

Kobanê direnişi sürecinde yaralanan YPG’liler sınır kapısı üzerinden devlet ambulansları ve resmi kabul ile Suruç Devlet Hastanesi’ne taşındı. Hatta bunu övünç kaynağı sayan devletin İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi, direniş boyunca 974 YPG’liyi tedavi ettiklerini açıklamıştı.

Öte taraftan Serêkaniyê (Ceylanpınar), Girê Spî, Kilis ve Reyhanlı kapılarından taşınan binlerce El Nusra ve DAİŞ çetelerine dair şimdiye dek tek bir işlem dahi yapılmadı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu